Realizované projekty

Znojmo má investorům co nabídnout a také vůči nim praktikuje politiku otevřenosti.  Jsme připraveni vyjít investorům vstříc a podporovat nové investice a inovace. Kolumbus, jehož cílem je objevovat nová pracovní místa ve městě Znojmě, funguje ve Znojmě od roku 2012. Jedna z částí projektu – Znojmo, the best place for your business – je zaměřena právě na komunikaci s investory.

Za sebou máme již několik úspěšných projektů, které vzniky právě díky projektu Kolumbus. Jedním z dalších může být právě ten váš.

Projekt Šikulové (2012).

Město podpořilo prodejem pozemku vznik sociálního podnikání. Podle původního projektu Šikulové mělo vzniknout minimálně 25 nových pracovních míst.

Areál bývalých jatek (2013).

Firma K-Produkt odkoupila od města za výhodných podmínek areál bývalých jatek, kde stávající budovy zbourá a namísto nich vybuduje nový závod lehkého průmyslu a skladovací haly s administrativní budovou. Na oplátku se zavázala, že po dobu pěti let ode dne zahájení výrobní činnosti bude K-Produkt Holding v novém výrobním areálu zaměstnávat minimálně 20 osob a po dobu dalších pěti let bude zaměstnávat minimálně 30 osob.

Prodej pozemku pro Autodružstvo Znojmo (2014).

Za výhodných podmínek město odprodalo pozemek firmě Autodružstvo Znojmo. Ta se zavázala zahájit svou podnikatelskou činnost do do tří let od prodeje. Navíc musí v prvních dvou letech činnosti zaměstnat minimálně 20 lidí a v následujících sedmi letech 45 lidí.

Pronájem části areálu pivovaru (2014).

Jedná se o dlouhodobý pronájem části areálu pivovaru za účelem znovuobnovení vaření piva. Za projektem stojí společnost Znojemský městský pivovar. Společnost se rovněž zavázala vybudovat restauraci se zahrádkou. Celkem se jedná o 24 nových pracovních míst.

Podpora firmy Nevoga (2015)

Na obzoru půlmiliardová investice a 200 nových pracovních míst. Město podporuje změnu územního plánu tak, aby na pozemcích mohl vyrůst nový závod. Jedná proto i s Jihomoravským krajem.

Pronájem části areálu pivovaru (2017)

Jedná se o dlouhodobý pronájem části areálu pivovaru za účelem vzniku degustační expozice Galerie znojemských vín. Za projektem stojí společnost Vinotrh s.r.o.

Expozice pivovarnictví (2017)

Expozice vznikla v budově bývalé varny v areálu znojemského pivovaru jako pobočka Národního zemědělského muzea a provozuje jej Znojemská Beseda, p.o.